$.01-$5

We all have to homeschool on a budget. In this category, you can find Lutheran homeschooling resources priced $.01-$5.

These are most likely little things to supplement what you already do. There may be recitation questions to help students learn facts they’ll apply a little later. Or, maybe they’re just a little excursus to flesh out a unit student or tangential topic. For example, want a little help understanding thees and thys? You don’t need to spend big bucks for that sort of help!

And, actually, if there is a little something you’re looking for, let us know and maybe our team of vendors can help create something. This can be a great way to help fellow Lutherans as we work out and tweak our own homeschooling ways. 🙂

Showing all 4 results

Showing all 4 results